Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Kuracje Wella SP

koloryzacjaKażda kobieta od czasu do czasu lubi zmienić coś w swoim wyglądzie. Dlatego też tak dużą popularnością wśród pań cieszą się farby do włosów ? najprostszy i najszybszy sposób na odświeżenie lub też radykalną zmianę swojego wizerunku. Blondy, rudości, czernie ? w zależności od upodobań można wyczarować na swoich włosach dowolną barwę. Niestety jednak decyzja o zmianie odcienia włosów wiąże się najczęściej z koniecznością intensywnego zadbania o ich stan. Wszystkie panie powinny pamiętać, że każde, nawet subtelne farbowanie, wnika bezpośrednio do wnętrza włosa i zmienia jego strukturę, przez co pasma stają się słabsze, przesuszone i bardziej podatne na wypadanie.

Ważne jest zatem przestrzeganie kilku podstawowych wytycznych dotyczących pielęgnacji farbowanych kosmyków, aby mogły być zdrowe, lśniące i pełne blasku. Przede wszystkim należy pamiętać, że kosmetyki powinny być przeznaczone konkretnie do pielęgnacji pasm koloryzowanych, dlatego też na półkach w łazience powinien się znaleźć i szampon i odżywka do włosów farbowanych. Zwykły szampon, który był używany dotychczas, powinien zniknąć na rzecz specjalnego, zawierającego odpowiednią ilość składników odżywczych. Szampon jest podstawą pielęgnacji włosów, niezależnie od ich potrzeb czy rodzaju. To od niego zależy, czy pasma zostaną dobrze oczyszczone z resztek kosmetyków do stylizacji, zanieczyszczeń powietrza czy resztek sebum, dlatego też nie powinno się lekceważyć procesu mycia. Powtarzanie go za każdym razem dwukrotnie nie tylko lepiej odświeży włosy, ale i przygotuje je do dalszych zabiegów. Pierwsze mycie ma za zadanie usunąć z kosmyków nagromadzony bród i tłuszcz, drugie natomiast ma odżywić pasma i przygotować je na przyjęcie odżywki. Odżywka do włosów farbowanych nie tylko zapewnia im elastyczność i osłonę przed utratą cennej wilgoci, ale i ochrania je przed blaknięciem koloru.

Spośród wielu produktów dostępnych na naszym rynku panie, które rozjaśniały swoje włosy mogą wybierać te, które posiadają w swoim składzie wyciągi z regenerującego i zmiękczającego rumianku, z kolei te, które są posiadaczkami ciemnych pasm mogą szukać takich kosmetyków, które zaopatrzone są w, naturalnie przyciemniający włosy, rozmaryn, zapewniający im miękkość i ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Tego typu preparaty przede wszystkim pilnują, aby włosy pięknie lśniły i nie traciły swojego kolorowego pigmentu. Ze względu na to, że wiele kosmetyków, które używane są w trakcie stylizacji oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych zawierają elementy, które mogą wymywać barwniki farb, nie powinno się wybierać do codziennego stosowania szamponów i odżywek do pasm innych, niż farbowane. Kuracje Wella sp do włosów farbowanych mają za zadanie przede wszystkim odbudowywać ich warstwę ochronną, ze względu na to, że koloryzowane pasma są słabsze, bardziej kruche i narażone na uszkodzenia mechaniczne. Z tego też powodu panie powinny ograniczyć używanie suszarek, prostownic czy lokówek i wyjmować je z szafek tylko na specjalne okazje. Wysuszone włosy staja się jeszcze bardziej słabe, nie ma więc powodu, aby jeszcze bardziej je niszczyć.

mycie włosówSzkodliwe są także promienie słoneczne, dlatego też pasma, które były koloryzowane latem, powinny być chronione przez wszelkiego rodzaju nakrycia głowy ? czapki, kapelusze i chusty, które jednocześnie byłyby przewiewne i zapewniały im swobodne oddychanie. Przegrzana skóra głowy reaguje nie tylko ściągnięciem, ale i intensywniejszym produkowaniem sebum, które może wywoływać szybsze przetłuszczanie się pasm, a nawet powstawaniem łupieżu. Pamiętajmy także, że promienie słoneczne są także szkodliwe dla samego koloru, który szybciej płowieje i matowieje. Podobny skutek ma na włosy wpływ chloru, dlatego też panie posiadające przyciemniane lub rozjaśniane kosmyki powinny zachować szczególną ostrożność w trakcie kąpieli w basenie. Słona lub chlorowana woda uszkadza strukturę włosa, odbiera mu połysk i blask, dodatkowo go wysuszając. Wiadomo oczywiście, że ani szampon, ani odżywka do włosów farbowanych nie zdziała wiele, kiedy nie będzie się przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacyjnych. Przede wszystkim należy unikać zbyt częstych koloryzacji. Nakładanie na siebie kilku warstw koloru uzyskiwanego z produktów różnych producentów może się skończyć nie tylko uszkodzeniem czy wręcz przepaleniem kosmyków, ale i uzyskaniem zaskakujących efektów kolorystycznych.

Żeby więc uniknąć na włosach odcieni tęczy nie powinno się aplikować w krótkich odstępach czasu preparatów do koloryzacji zawierających barwniki ze skrajnie różnych odcieni, farbowania nie powinno się też powtarzać częściej niż raz w miesiącu. Aby pasma były lśniące, zdrowe i nawilżone powinno się sięgać po propozycje sprawdzonych marek, posiadających w swoich ofertach całe linie produktów przeznaczonych do pielęgnowania włosów farbowanych. W asortymencie są więc dostępne takie kosmetyki, jak szampon, odżywka do włosów farbowanych, serum na końcówki, maski nawilżające i regenerujące, a także preparaty do stylizacje, takie jak lakiery czy pianki, które nie tylko dbają o trwałość koloru, ale i nie zawierają alkoholu, który mógłby dodatkowo niszczyć pasma. Ze względu na to, że w kontakcie z ciepłem urządzeń termicznych kosmyki stają się wrażliwe i ulegają uszkodzeniom mechanicznym, większość produktów zawiera w swoich składach substancje termoochronne, dbające o to, aby pasma nie traciły cennej wilgoci. Troska o farbowane włosy nie jest więc procesem jednowymiarowym czy jednorazowym, ale wymaga od ich posiadaczek systematyczności, regularności i konsekwencji, ponieważ pasma bardzo łatwo uszkodzić, a niezwykle trudno je później odbudować i odżywić. Warto więc zadbać o odpowiednią prewencję i wzmocnić swoje kosmyki jeszcze przed przystąpieniem do farbowania. Zdrowe, nawilżone i odżywione pasma nie tylko lepiej zniosą chemiczną koloryzację, ale i będą lepiej utrzymywały kolor oraz jego blask. Dokładność w pielęgnacji oraz szczególna troska z pewnością zaowocują pięknym i zdrowym wyglądem kosmyków.

Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka