Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Muzyka na wesele ? mechaniczna czy na żywo?

wodzirejTrudno wyobrazić sobie jakikolwiek ślub czy wesele bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Okazuje się, że o ile z muzyką weselną nie mamy większego problemu, przede wszystkim dlatego, że mniej więcej jesteśmy w stanie wyobrazić sobie czego oczekujemy i czego możemy się spodziewać, o tyle w przypadku oprawy samego ślubu może być już znacznie gorzej. Zespołów weselnych czy didżejów jest na tyle dużo, że spośród rozbudowanej listy propozycji z pewnością wybierzemy kogoś dla siebie, jednak w przypadku ceremonii kościelnej czy urzędu stanu cywilnego, wybór jest już znacznie węższy.

Jeżeli chodzi o ślub kościelny, zwykle Młoda Para zrzuca odpowiedzialność na organistę, przerzucając więcej energii na planowanie wesela. Jest to spory problem, przede wszystkim dlatego, że nie dołożenie wszelkich starań z zakresu odpowiedniej oprawy muzycznej mszy, powoduje zwiększenie patosu niepasującego zupełnie do wesołej atmosfery ceremonii ślubnej. Jeżeli zależy nam na ładnej mszy, możemy zdecydować się na kościelną scholę lub chór, który posiada mniej ?sztywny? repertuar i jest w stanie zaśpiewać więcej pieśni dotyczących bezpośrednio miłości. Wiele kościołów umożliwia także ?odstąpienie? organów innemu organiście, dlatego też jeżeli mamy w swoim bliskim otoczeniu zaprzyjaźnionego muzyka, możemy poprosić go o zatroszczenie się o oprawę muzyczną ślubnej mszy. Oczywiście organy nie są jedynym instrumentem, który będzie doskonale brzmiał w akustyce kościelnych murów, dlatego jeżeli cenimy sobie muzykę poważną i chcemy stworzyć doskonały klimat, możemy pokusić się także o harfę, skrzypce czy flet poprzeczny, które będą pięknie współbrzmieć z powagą uroczystości. Bez względu jednak na nasze upodobania i proporcje pomiędzy oprawą ceremonii ślubnej a zabawą weselną, to właśnie wesele jest zazwyczaj wydarzeniem, które staramy się zaplanować dopinając wszystko na przysłowiowy ?ostatni guzik?.

Muzyka na wesele jest niezbędna, przede wszystkim dlatego, że trudno sobie wyobrazić sytuację, w której goście mieliby bawić się w ciszy, dlatego też w zależności od charakteru przyjęcia, które planujemy, możemy zdecydować się na muzykę graną na żywo lub też didżeja, który obsługiwałby swój sprzęt z muzyką mechaniczną. Kryteria doboru repertuaru oraz odpowiedzialnej osoby są oczywiście niezwykle zróżnicowane, warto jednak wziąć pod uwagę upodobania oraz wiek gości, którzy będą się z nami bawić. Przyjęło się już, że o ile ceremonia ślubna zwykle jest dla samych przyszłych małżonków, o tyle już przyjęcie weselne organizowane jest po to, aby razem z Młodą Parą bawili się ich bliscy, dlatego też zabawa weselna jest przede wszystkim dla nich. Przed przystąpieniem do podpisania umowy z zespołem czy didżejem, warto poprosić o udostępnienie przykładowych nagrań lub też obejrzeć taśmy z wesel, na których mieli oni okazję grać. Jako, że najskuteczniejsza jest zawsze poczta pantoflowa, możemy popytać naszych znajomych, którzy z pewnością najlepiej wiedzą, kto jest warty zainteresowania, a kogo lepiej nie zatrudniać. Pomimo rosnącej w siłę konkurencji, znalezienie odpowiedzialnego i profesjonalnego zespołu czasami graniczy z cudem, dlatego też wiele par w obawie przed ewentualnym faux pas, woli, aby ich muzyka na wesele pochodziła od didżeja. dj na wesele 

Może to być rozwiązanie korzystne, zwłaszcza wtedy, kiedy wśród naszych gości przeważają młodzi ludzie. Ze względu na to, że większość z nas nie lubi znanych utworów w nowoczesnych aranżacjach, zatrudnienie didżeja jest w stanie zagwarantować nam obecność piosenek, które nie posiadają zmienionej formy. Plusy mają oczywiście swoją przeciwwagę w postaci minusów, przede wszystkim dlatego, że weselna starszyzna nie patrzy przychylnym okiem na tego typu eksperymenty, za każdym razem podkreślając, że muzyka na wesele powinna być żywa i wykonywana przez odpowiedni zespół. Didżej zależny jest także od prądu, dlatego jeżeli dojdzie do sytuacji, kiedy zasilanie w naszej sali zostanie odłączone, zostaniemy bez muzyki. Nie ma tutaj oczywiście żadnej reguły zwłaszcza, że wielu z nas było już na weselach, na których zespoły okazywały się pseudomuzykami grającymi z playbacku, warto więc samodzielnie przemyśleć wszystkie za i przeciw, podliczyć koszty i postarać wpasować się w oczekiwania własne oraz oczekiwania gości. Warto też kilka tygodni wcześniej ustalić z didżejem listę utworów, które chcielibyśmy usłyszeć lub też typ muzyki, przy której nasi goście mogliby się najlepiej bawić. Lepiej zrezygnować z samodzielnego puszczania muzyki, przede wszystkim dlatego, że didżeje zwykle pełnią też rolę wodzirejów, którzy przeprowadzają nas przez najważniejsze części wesela i posiadają własne scenariusze, które trzymają całą uroczystość w ryzach. Ze względu też na to, że przygotowania do ślubu pociągają za sobą wiele nerwów i tygodni podejmowania różnych decyzji, warto zrobić wszystko, aby najważniejszy dzień w życiu był czasem radowania się i nie przejmowania drobiazgami. To, jaka muzyka na wesele będzie na naszej uroczystości oraz kto będzie za nią odpowiedzialny zależy więc tylko i wyłącznie od nas, warto jednak dobrze przemyśleć swoją decyzję i zdecydować się na to, co dla nas najlepsze.

Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka