Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Wolny rynek na przestrzeni dwudziestu lat

na budowiePonad dwadzieścia lat temu udało się nam odzyskać całkowicie niepodległy kraj. Od tego czasu w życiu Polaków zaszły diametralne zmiany. Zmieniło się w zasadzie wszystko. Została między innymi przywrócona wolność słowa, dzięki czemu rynek medialny rozwinął się dziś w Polsce kolosalnie. Oprócz tego dzięki prywatyzacji na rynku budowlanym zaczęły pojawiać się nowe firmy oraz nowe możliwości. Te ostatnie pochodziły najczęściej z krajów zachodnich. Krokiem milowym niewątpliwie stało się wejście do Unii Europejskiej. Dziś trudno jest opędzić się od ofert, które zasypują przeciętnego konsumenta. Dotyczy to obszarów z każdej dziedziny życia. Na uwagę z pewnością zasługuje dziś branża budowlana, która rozwija się dynamicznie. Dzięki temu oferowane Polakom mieszkania stają się coraz bardziej bezpieczne, ergonomiczne i innowacyjne. Mimo dużej konkurencji na rynku wiodą zazwyczaj prym wielkie firmy, często mające swoje oddziały nie tylko w różnych regionach Polski, ale także za granicą. W cenie jest również korzystanie z usług firm regionalnych, które całą swoją uwagę skupiają na kliencie i zrealizowaniu usługi. Zarówno mniejsze, jak i większe firmy zdają sobie sprawę z tego, jak wielką rolę pełni dziś w biznesie konsument. Bez niego nic nie byłoby w stanie tak nakręcić rynku, jak robią to właśnie klienci.

 Zapotrzebowanie na nowoczesne mieszkania nie przemija

Rynek budowlany to branża, która przeżywa dziś swój rozkwit. Dzieje się tak w zasadzie już od kilkunastu lat. Przed 1989 rokiem nie można było mówić o jakimkolwiek postępie w tej dziedzinie życia. Powstające budynki i biurowce nie wyróżniały się niczym szczególnym. Były przede wszystkim duże, szare i często po prostu brzydkie. Dzisiejsze osiedla i powstające co rusz nowoczesne mieszkania są zupełnie inne. Dominują w nich przestronne wnętrza, innowacyjne instalacje i bezpieczne zabezpieczenia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z ofert mieszkań deweloperskich. Często można je kupić zanim w ogóle powstaną. Nowoczesne technologie umożliwiają bowiem stworzenie identycznych co przyszły budynek wizualizacji. Zwykle bywa wtedy tak, że większość lokali na danym osiedlu od razu znajduje swoich nowych właścicieli. 

Media rozszerzają swoje wpływy

Wolny rynek to jednak nie tylko branże grzewcze, budowlane czy elektroniczne. To także rozwój mediów oraz pożegnanie z cenzurą. Szczególnie w dobie komputerów oraz internetu. Aż trudno uwierzyć jak pod tym względem na przestrzeni zaledwie dwóch dekad zmieniła się Polska oraz polskie społeczeństwo. Dziś z powodzeniem funkcjonują w naszym kraju zarówno stacje telewizyjne i radiowe, jak i prasa ? zarówno ta tradycyjna, jak i internetowa. Wielu zadaje sobie pytanie, że internet nie wyprze w końcu wszystkich innych mediów. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że nie jest to całkiem możliwe. Co prawda tradycyjne media zauważają znaczy spadek popularności, jednak nie jest on permanentny. Niektóre grupy społeczne zainteresowane są bowiem raczej prasą i radiem, aniżeli telewizją czy internetem.

Firmy polskie konkurują z firmami zagranicznymi

Po upadku komunizmu Polska była krajem osłabionym i wyniszczonym. Ciężko było nam podźwignąć się z upadku, który nastąpił w 1939 roku i trwał nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat. Mimo wszystko po jakimś czasie rynek polski zaczął powoli funkcjonować. Przełomem okazało się wejście kraju do Unii Europejskiej. Wcześniej kraje zachodnioeuropejskie rzadko zastanawiały się nad inwestowaniem na polskim rynku. To samo było z krajami pozaeuropejskimi. Od kilku lat obserwujemy jednak tendencję zupełnie odwrotną. Zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy doskonale odnajdują się i prosperują w różnych rejonach Polski. Należy jednak zaznaczyć, a wręcz zaapelować, że powinniśmy korzystać raczej z usług polskich działalności. Najważniejsze jest bowiem to, by nakręcać polski a nie zagraniczny rynek. Dodatkowo warto wspomnieć, że często krajowe firmy oferują produkt czy usługę na tym samym poziomie co firma zagraniczna. Czasami robią to również za cenę o wiele niższą. Doskonale rozwija się w Polsce na przykład branża budowlana. Jeśli chodzi o profesjonalne wykonawstwo to w Poznaniu z pewnością znajdziemy wiele firm, które zdecydowanie zasługują na wyróżnienie. Nie ma więc najczęściej potrzeby korzystać ze spółek zagranicznych.

Z pewnością spoglądając wstecz można zauważyć diametralne zmiany, które zaszły na polskim rynku i wśród firm branżowych. Jest to fakt, który może Polaków wyłącznie cieszyć. Także dziś, gdy przemysł i handel polski można zaliczyć do udanych. Nawet mimo kryzysu, który jakiś czas temu ogarnął większość państw członkowskich Unii Europejskiej. Wydaje się więc, że Polska nie tylko dorównuje swoim sąsiadom, ale także często jest od nich w niektórych dziedzinach lepsza. Warto mieć nadzieję, że z biegiem lat kraj rozwinie się jeszcze bardziej, a Polacy poradzą sobie z rosnącym okresowo bezrobociem i niżem demograficznym.

Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka