Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Ekonomiczne turbosprężarki

Turbiny i sprężarkiJeszcze kilkanaście lat temu większość kierowców w Polsce nie zwracała zbytniej uwagi na to, by przyczyniać się w jakikolwiek sposób do dbania o środowisko. Dziś taki stan rzeczy na szczęście w szybkim tempie się zmienia. Środowisko jest istotne nie tylko dla poszczególnych jednostek. Branża motoryzacyjna również dba o to, by nowoczesne samochody wydawane na rynek były nie tylko bezpieczne i komfortowe,a le także jak najbardziej ekologiczne. Nie da się ukryć, iż jednym z elementów najbardziej wpływających na ekologiczną i ekonomiczną jazdę jest oczywiście turbosprężarka. Choć dla miłośników motoryzacji jest to część znana, dla laików mimo swej przydatności wciąż pozostaje zagadką. W rzeczywistości proces działania tego elementu samochodowego wcale nie jest taki skomplikowany jak na pierwszy rzut oka mogłoby się kierowcom wydawać. Niewiedza oraz niewłaściwe użytkowanie może jednak prowadzić do wszelkiego rodzaju awarii. Warto więc przy zakupie auta zorientować się (czy to w salonie samochodowym, czy u mechanika), jak poprawnie dbać o turbosprężarkę oraz oczywiście o każdą inną część, ponieważ każdy element auta wpływa w mniejszym lub większym stopniu na jego sprawną, bezpieczną i komfortową jazdę.

 

 

 

Ekologiczność jest dziś w cenie

Od kilku lat w Polsce rzeczywiście obserwuje się tendencję związaną z dążeniem polskich rodzin do ekologiczności. Powody takiego zachowania są różne. W jakimś stopniu z pewnością wiążą się one z ochroną środowiska, o której od czasu wejścia do Unii Europejskiej w Polsce robi się głośno. Wystarczy spojrzeć chociażby na kraje takie jak Belgia czy Holandia, w których odchodzi się nawet od samochodów na rzecz rowerów. Sprawa jest jednak oczywista. W Polsce z pewnością na takie rozwiązanie nie chcemy sobie pozwolić. Szczególnie w większych miastach. Wydaje się jednak. Że dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z samochodów, które produkowane są coraz częściej właśnie pod kątem ekologiczności i ekonomiczności. Ta ostatnia cecha jest dla polskiego społeczeństwa równie ważna. Szczególnie w ostatnich latach, kiedy to ceny paliw diametralnie poszybowały w górę. Nie każdego stać na auta stricte ekologiczne. Z rozwiązaniem przychodzą jednak producenci aut, którzy za pomocą pewnych części tworzą samochody bardziej ekologiczne i ekonomiczne, niż to się działo dotychczas. Większość samochodów jest dziś dla przykładu wyposażona w tak zwane ? wspomniane już wcześniej ? turbosprężarki. Choć przeciętny kierowca nie do końca wie o czym mowa, te małe elementy w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy środowiska i komfortu jazdy każdego użytkownika poruszającego się po drodze.

Historia turbosprężarki i jej działanie

Sprężarki wzmacniają silnikTurbosprężarka to inaczej dwie części umieszczone ze sobą na jednej osi. Chodzi oczywiście ? jak sama nazwa wskazuje - o turbinę i sprężarkę. Ich działanie polega na pracy, dzięki której w ostatecznym rozrachunku przekłada się ona na wzrost pracy silnika. Taki efekt jest zamierzony głównie w samochodach stricte sportowych. Jeśli chodzi o samochody osobowe, montaż turbosprężarek związany jest przede wszystkim ze wspomnianą wcześniej ekonomicznością i ekologicznością. Należy jednak zauważyć, iż choć są to części niezwykle potrzebne i praktyczne, dość często mogą ulec awariom. Wiele z nich pojawia się przede wszystkim dlatego, że użytkownicy aut nie zdają sobie sprawy z niewłaściwego wykorzystywania auta. Warto więc poświęcić chwilę na to, by poczytać nieco o samych turbosprężarkach oraz o prawidłowym użytkowaniu wspomnianego elementu. Można to zrobić między innymi na witrynie internetowej pod adresem: http://www.kramex.net.pl/turbosprezarki-nowe-i-uzywane,3034.html. Należy również dodać, że w przypadku wymiany turbosprężarki, można liczyć na szereg fachowych firm, które zajmują się nie tylko regeneracją, ale także sprowadzaniem odpowiednich części do aut.

Przegląd pomoże zapobiec ewentualnym awariom

Wiele osób zwleka z wykonywaniem przeglądów swojego auta. Zazwyczaj samochód trafia do mechanika dopiero wtedy, gdy zazwyczaj nie da się już uratować części będącej przyczyną awarii. Często jest to turbosprężarka, która niewłaściwie użytkowana może ulec całkowitemu zepsuciu. Regularny przegląd pozwoli na wykrycie usterki i naprawienie jej zawczasu. Warto o tym pamiętać również podczas planowania długiej podróży autem. Jakby jednak nie było, jeden przegląd w roku powinien stanowić dla każdego kierowcy minimum, którego trzeba przestrzegać. Należy bowiem dodać, że przegląd nie powinien być dla nas wyłącznie przykrym obowiązkiem, a wręcz przeciwnie - sprawdzeniem sprawności i kondycji samochodu.

Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka