Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Silosy wewnętrzne a silosy zewnętrzne

SilosyOd ponad dwudziestu lat w Polsce gospodarka zaczęła dość prężnie się rozwijać. Wcześniej wspomniany rozwój nie był możliwy ze względu na ustroju komunistyczny, który zapanował po drugiej wojnie światowej nie tylko w naszym kraju, ale także w innych państwach satelickich ówczesnego Związku Radzieckiego. Po upadku ustroju Polska odzyskała pełną niepodległość, jednakże nie od razu gospodarka ruszyła do przodu. Potrzeba było czasu na to, by kraj podźwignął się z ogromnego przestoju, który nomen omen liczył ponad pół wieku. Na dzień dzisiejszy można śmiało przyznać, iż polskie firmy pod wieloma względami dorównują, a czasem nawet przewyższają spółki zachodnioeuropejskie. Konkurencja na rynku sprawiła, że gospodarka zaczęła prosperować na coraz wyższym i wyższym poziomie. Mnogość spółek oraz różnorodność szeroko pojętych produktów pozwoliła konsumentom stać się kapryśnymi i wymagającymi klientami. Wiele osób spędza ogromną ilość czasu na wyborze odpowiedniego sprzętu gastronomicznego do domu czy na wyborze maszyny do swojej firmy. Z kolei zakłady produkcyjne stoją od dobrych kilku lat przed wyborem związanym z zakupem silosów. Problem dotyczy przede wszystkim tych działalności, które zajmują się żywnością nieprzetworzoną lub półproduktami. Jaki silos będzie zatem najlepszy? Wydaje się, że odpowiedź nie jest wcale taka prosta.

Silosy wewnętrzne ? plusy i minusy

Wiele firm zajmujących się produkcją tego typu elementów posiada w swojej ofercie również części pomniejsze, takie jak rury załadunkowe czy skrzynki odsysające. Najważniejszą częścią urządzenia jest jednak oczywiście silos. Warto zauważyć, że tego typu produkty są bardzo pojemne. Ich zawartość może dochodzić nawet do pięćdziesięciu ton. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że napełnienie silosu nie jest związane wyłącznie z wagą danego produktu. Liczy się również jego rodzaj. Jakby jednak nie było tego rodzaju silosy (to jest silosy wewnętrzne) wykonywane są z odpornych materiałów tak, aby przy najbliższej styczności z innym ciałem obcym nie ulec rozerwaniu. Wydaje się, że silosy wewnętrzne najlepiej nadają się do materiałów sypkich. Niemniej jednak charakteryzują się ekonomicznością i często estetycznością, ponieważ producenci bardzo zwracają uwagę również na ten aspekt.

Stalowe silosy zewnętrzne

Równie popularne co silosy wewnętrzne pozostają silosy zewnętrzne. Te ostatnie charakteryzują się z pewnością inną techniką wykonania. Jak sama nazwa wskazuje montowane i umieszczane są one za zewnątrz, a co za tym idzie muszą być nie tylko solidne, ale także odporne na działanie wszelkiego rodzaju środków zewnętrznych. Warto zauważyć, iż najcenniejszym elementem silosów są urządzenia odprowadzające, dzięki którym szybko i dokładnie można opróżnić silos. W zależności od tego, do czego silosy mają być przeznaczone, można wyróżnić silosy do przechowywania, silosy załadunkowe, silosy do mieszkania oraz silosy do homogenizowania. Warto również zauważyć, iż firmy produkujące tego typu sprzęty często same dbają o to, by nadzorować przewóz i montaż urządzeń w miejscu ich przeznaczenia. Różnorodność wyboru pojawia się także nie tylko wtedy, gdy chodzi o przeznaczenie silosu. Wyróżnić bowiem można również silosy dwukomorowe. Popularne są dziś także silosy z rurą mieszającą lub ze ślimakiem mieszkającym.

Wydaje się, że trudno zdecydować, który rodzaj silosu jest najlepszy. Zewnętrzny z pewnością przydaje się wtedy, gdy w hali produkcyjnej nie ma zbyt wiele miejsca, natomiast działka i tak pozostałaby niezagospodarowana. Z kolei silos wewnętrzny stanowi dobrą alternatywę, jeśli właściciel danej działalności nie posiada działki, natomiast ma do dyspozycji całkiem spory budynek. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto szukać informacji w sieci, na przykład na stronie internetowej http://www.emplast.pl/silosy/achberg.html. Warto również dodać, że nowoczesne silosy posiadają na przykład rejestrator poziomu napełnienia oraz bezpieczne zabezpieczenia przed wadliwym napełnianiem.

 
Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka