Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Urządzenie poddasza ? komfort i bezpieczeństwo

Pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu mogą być dzisiaj wykorzystywane na różne sposoby. Najczęściej aranżuje się we wspomnianym miejscu sypialnie. Nierzadko bywa również tak, że na poddaszu powstają bawialnie dla całej rodziny, przestronne łazienki, biura czy wreszcie całe mieszkania. Niezależnie od jego przeznaczenia należy bezwzględnie pamiętać jednak o kilku ważnych czynnikach związanych z urządzeniem poddasza, wyborem odpowiednich okien dachowych czy elementów dekoracyjno-użytkowych do tych ostatnich. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre wybory powinny być realizowane już na poziomie budowy domu, ponieważ potem trudno będzie wprowadzić ewentualne poprawki. Choć wydaje się, że na pozór aranżacja i wybudowanie poddasza są sprawami skomplikowanymi, w rzeczywistości dobry plan działania rzeczywiście może zdziałać cuda. Od czego zatem zacząć i czym kierować się podczas wyboru odpowiednich mebli, łóżek czy dodatków do poddasza? Odpowiedzi możemy poszukiwać w różnych źródłach.

 Aranżacja wnętrza ? najważniejsze jest bezpieczeństwo, ale także estetyka

Nierzadko właściciele domu decydują się na poddaszu urządzić pokój dla swojego dziecka. Z pewnością jest to pomysł niebagatelny, ponieważ wspomniane pomieszczenie przywołuje na myśl odkrywanie tajemniczych zakątków i przeżywanie wymyślanych przygód.  Dla sześcioletniego dziecka zaaranżowane w odpowiedni sposób poddasze wyda się intrygujące i jednocześnie da mu poczucie przynależności i posiadania własnego kawałka przestrzeni. Ważne jest jednak to, by zadbać również o bezpieczeństwo dziecka. Należy przede wszystkim zabezpieczyć okna specjalnymi nakładkami tak, by mniejsze dziecko nie mogło go otworzyć. Warto również pamiętać ? nie tylko w przypadku pokoju dziecięcego ? o odpowiednim doborze mebli. Na skośnej ścianie powinny znaleźć się niskie komody, łóżka czy regały. Najczęściej robione są na wymiar, ponieważ skos każdej ściany w konkretnym domu jest inny. Dziś nie jest to jednak problem, ponieważ wiele spółek działających w branży meblowej oferuje produkowanie mebli na wymiar.

Wybór okien ? dobre okna gwarantują komfort korzystania z pomieszczenia

Dobre okna gwarantują na poddaszu coś więcej niż tylko przysłowiowe okno na świat. Bardzo ważne jest to, by dobrze rozplanować umieszczenie dachowych okien, ponieważ światło wpadające do pomieszczenia powinno odpowiednio rozjaśniać pokój. Bardzo rzadko da się uniknąć sytuacji, w której promienie słoneczne w żadnym okresie dnia nie będą dla mieszkańców dotkliwe. Zazwyczaj przez kilka godzin w słoneczne dni promienie usilnie próbują dostać się na poddasze. Na szczęście producenci okien oferują również dodatki w postaci rolet i żaluzji, które skutecznie neutralizują nadmierny napływ światła. Jeśli chodzi o same okna na rynku znajdziemy dziś kilku ciekawych producentów. Z pewnością prym wiodą okna dachowe Velux, które od jakiegoś czasu zamawia coraz więcej Polaków stawiających na domy z poddaszem. Warto korzystać z takich modeli okien, które pozwalają na stworzenie małego balkonu po otworzeniu. Takie rozwiązanie sprawdza się wyjątkowo na przykład latem i w okresie wiosennym. Jeśli chodzi o dodatki do okien warto wspomnieć jeszcze o żaluzjach zewnętrznych, które wyciszają hałas panujący na zewnątrz. Z takiej opcji korzystają na przykład osoby pracujące w domu i mające na poddaszu swoje biuro.

Inspiracje z magazynów architektonicznych oraz ze stron internetowych

Często bywa tak, że nasza koncepcja na zaaranżowanie poddasza nie jest w żaden sposób ukierunkowane. Wydaje się jednak, że źródła inspiracyjne same pukają do naszych drzwi i okien. Warto sprawdzać przede wszystkim strony internetowe należące do osób zajmujących się zawodowo, ale także nieprofesjonalnie aranżacją przestrzeni. Nierzadko w sieci można natknąć się bowiem na inspiracje i na ich zasadzie stworzyć własne propozycje aranżacyjne. Doskonałym źródłem są również magazyny architektoniczne, które coraz częściej wydawane są na gruncie polskim. Warto sprawdzać przynajmniej kilka opcji, ponieważ w efekcie końcowym liczy się przecież maksymalne zadowolenie właścicieli z urządzonego poddasza. Bez względu na to, jakie pomieszczenie będzie pełniło funkcje. Warto również pamiętać, że większy metraż poddasza pozwala na aranżację przynajmniej kilku przestrzeni, a nierzadko także nowego mieszkania.

Pokoje dziecięce, łazienki czy biura ? wybór należy do właścicieli, jednak bez względu na przeznaczenie danego miejsca należy pamiętać o jednym. Dobre poddasze powinno charakteryzować się przede wszystkim bezpieczeństwem, komfortem oraz wysoką estetyką, która mniej lub bardziej świadomie także poprawia nasze samopoczucie. Ważny jest również wybór okien, ponieważ raz zamontowane produkty powinny nam służyć przez długie lata. Ewentualne wymiany czy przebudowy są nie tylko kosztowne, ale także bardzo męczące dla domowników. Na szczęście oferty na rynku składają się na solidne i wytrzymałe okna, które jednocześnie doskonale wkomponują się w zaaranżowaną przestrzeń.

Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka