Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Wakacyjne kursy

Wakacje to czas, w którym młodzi ludzie nie za bardzo wiedzą, co ze sobą zrobić. Szczególnie wtedy, gdy pogoda nie dopisuje, a rodzice codziennie przebywają w pracy. Warto zadbać zatem o to, by w miarę możliwości dziecko – przede wszystkim poprzez zabawę – także w okresie wakacyjnym w jakiś sposób przyswajało sobie wiedzę, którą potem wykorzysta w szkole lub na studiach. Różnego rodzaju działalności oferują swoje usługi rodzicom oraz dzieciom. W cenie są między innymi zajęcia sportowe, które rozwijają umiejętności zarówno chłopców jak i dziewcząt. W ostatnim czasie popularność zdobywają również kursy językowe, dzięki którym najmłodsi (ale nie tylko, ponieważ także starsi uczniowie, studenci czy nawet dorośli) zdobywają umiejętności lingwistyczne. Wydaje się zatem, że możliwości jest sporo. Z których warto korzystać?

 

Kursy językowe w szkołach językowych i nie tylko

Języków obcych zaczynamy uczyć się jeszcze jako dzieci. Najpierw w przedszkolach, później w szkołach podstawowych. Zazwyczaj na tym etapie edukacji dziecko przyswaja język polski oraz jeden język obcych. W przypadku dzieci dwujęzycznych, wiedza zdobywana jest równocześnie co w efekcie prowadzi do tego, że w przyszłości jedna osoba biegle posługuje się bez problemu dwoma językami. Zazwyczaj nauka języków obcych w szkole nie jest jednak wystarczająca do tego, by opanować ich znajomość na poziomie zaawansowanym. Rozwiązaniem problemów są w tym przypadku zajęcia pozalekcyjne. Również w czasie wakacji, kiedy dzieci nie mają kontaktu z językiem. 

Kursy językowe za granicą

Wiele szkół językowych na terenie kraju organizuje wyjazdy językowe za granice. Nie tylko dla uczniów i studentów, ale również dla osób dorosłych. W rezultacie na takie warsztaty może wybrać się cała rodzina. Choć wakacyjne kursy językowe w Anglii czy Niemczech nie są najtańszą opcją spędzania wolnego czasu, od wielu lat cieszą się rosnącą popularnością. W cenie są przede wszystkim wycieczki na Wyspy Brytyjskie, a szczególnie do Anglii, ponieważ Polacy niezmiennie od wielu lat najchętniej przyswajają sobie język angielski.

Zajęcia sportowe

W dużych i mniejszych miastach coraz częściej pojawiają się tak zwane orliki, czyli specjalne boiska, na których dzieci mogą grać w piłkę nożną, siatkówkę czy też koszykówkę. W okresie wakacyjnym szkoły organizują różne konkursy oraz mecze, dzięki którym nasze pociechy mogą razem ze swoją drużyną powalczyć o ciekawe nagrody i aktywnie spędzić czas. Co istotne, orliki są ogrodzone i przystosowane do bezpiecznego uprawiania sportów. Jeśli rodzice wysyłają w takie miejsce dziecko, z pewnością mogą mieć pewność, że będzie ono bezpieczne. Często orliki są nadzorowane przez osoby dorosłe. Niektóre domy kultury organizują również wycieczki krajoznawcze, na które warto zapisać dziecko. Na takich wyjazdach może ono aktywnie oraz interesująco spędzić wolny czas.

Półkolonie w miastach

Dzieci niewyjeżdżające na wakacje spędzają czas w domach. Najczęściej przed komputerem lub przed telewizorem. Jeśli rodzice pracują, najmłodsi bezproduktywnie wykorzystują wolny czas. Alternatywą okazują się półkolonie, które organizują szkoły oraz przedszkola. Dzięki takim zajęciom dziecko świetnie spędza czas i rozwija się również w czasie wolnym od szkoły.

Wycieczki za miasto

Wakacje to czas, w którym powinniśmy aktywnie spędzać czas. W mieście nie zawsze jest ku temu okazja, dlatego w miarę możliwości możemy zapewniać dzieciom jednodniowe wyjazdy za miasto. Na przykład na piknik. W niektórych miejscach nie trzeba wyjeżdżać na całkowite obrzeża, ponieważ władze miejskie organizują ciekawe tereny zielone w mieście. Wspomniany piknik można zorganizować na polanie lub w parku. Tego rodzaju wydarzenia powinniśmy zorganizować wspólnie, by zaangażować dzieci w przygotowania. W cenie są również wycieczki rowerowe oraz spacery, podczas których spędzamy czas z najbliższymi. 

Jak się okazuje, czas wakacyjny również można spędzać efektywnie oraz aktywnie. Jeśli nie mamy pomysłu na zajęcia dla naszych dzieci, inspiracji poszukajmy na przykład w internecie. Chociażby na stronach należących do lokalnych mediów. To właśnie tam zazwyczaj „wrzucane” są informacje na temat organizowanych zajęć. Między innymi w domach kultury czy w szkołach, które także działają aktywnie w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Warto pamiętać, że każde zajęcia (czy to sportowe, czy językowe) rozwijają dziecko i zapewniają mu niezbędną dawkę wiedzy. Co ciekawe, głównie poprzez zabawę, dlatego najmłodsi chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach.

Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka