Demo Image

Nasz blog

Blog bardzo nie klasyczny.

Znajdziesz tu wiele informacji na przeróżne tematy pisane przez specjalistów z danej dziedziny.

zapraszamy do lektury i mamy nadzieje że przypadnie ci do gustu nasz blog

Zapłonniki

artykuł poświęcony zapłonnikom w żarówkach ksenonowych

przejdź do zapłonniki

narzędzia

gdzie dostać potrzebne narzędzia

przejdź do narzędzia

Demo Image

  • Annka: "Bardzo fajny i ciekawy blog - miło się czyta tak profesjonalnie przygotowane analizy."
  • Nanopauza: "Czytałem artykuł o turbosprężarkach i znalazłem tam dokładnie takie informacje jak potrzebowałem. Wielkie dzięki."
  • Matteusz: "Efektywnie i kompleksowo podana wiedza, perełka w zalewie internetowych brednii."
  • 02/05 Nowa szata

   Trochę przebudowałem zawartość i interfejs bloga. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

  • 02/05 Kolejne newsy

   Kolejne wpisy dodane zapraszam do dyskutowania i komentowania.

  • newsy
  • blog
  • informatyka
  • it
  • grafika
  • technologia
  • Polska
  • rodzina
  • www
 • Demo Image

  Wiadomości ze świata sztuki

  Świeże informację ze świata sztuki pisane przez naszych zaprzyjaźnionych plastyków

 • Demo Image

  Najnowsze nowinki naukowe

  Zapewniamy ci stały dostęp do wiedzy technicznej dzięki czemu nie będziesz już w tyle

 • Demo Image

  To jakiej muzyki słuchać?

  Dzięki naszym artykułom dowiesz się co się dzieje w świecie muzyki

 • Demo Image

  Co się dzieje na świecie!

  Nasi publicyście zadbają aby żadne ważne wydarzenie cię nie ominęło i byś zawsze był najlepiej poinformowany

Przykłady okien dachowych Fakro

okna dachowe fakro cena

Aby ułatwić Ci wybór okien dachowych, który ze względu na obszerną ofertę różnorakich rodzajów, do najłatwiejszych nie należy, przygotowaliśmy dla Ciebie charakterystyki kilku konkretnych modeli. Na tapet bierzemy polską firmę Fakro. Powstała ona ponad 25 lat temu i przez cały ten okres przysporzyła sobie na tyle liczne grono zadowolonych klientów, że aktualnie może poszczycić się pozycją lidera na polskim rynku okien dachowych i pozycją wicelidera na rynku światowym. Przyjrzymy się dziś trzem propozycjom, począwszy od standardowej, najbardziej podstawowej wersji okien, skończywszy na bardzo wyszukanym modelu, który może uratować Ci życie.

Dwuszybowe obrotowe okna dachowe Fakro cena to jedne z najpopularniejszych okien dachowych, które znajdują się w co najmniej tysiącach domów na całym świecie. Popularna konstrukcja umożliwia montaż okien na dachach o kątach nachylenia od 15° do 90°. Zawias okna został umieszczony w połowie jego wysokości, a klamka w dolnej części okna, co zwiększa komfort jego użytkowania. Klamka ta wyposażona została w dwa stopnie mikrouchylenia. Zasuwka blokująca pozwala na swobodne umycie okna nawet od zewnętrznej strony, czy też bezproblemowy montaż markizy. Okno wykonane zostało w technologii thermoPro. Oznacza to, że dwuszybowe obrotowe okna dachowe Fakro cena są bardzo szczelne i oszczędzają energię, co nierozerwalnie wiąże się z obniżeniem rachunków za ogrzewanie. Co więcej, wykonane zostały z drewna bardziej odpornego na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych. Technologia thermoPro oznacza także łatwiejszy montaż, gdyż dzięki innowacyjnym kątownikom możliwa jest regulacja okien podczas montażu, a dodatkowo ułatwiają go wkręty Torx. Jeśli już jesteśmy przy systemach warto zwrócić uwagę na to, że okna te posiadają system topSafe, a więc uniemożliwiają włamanie. 

Drugą naszą propozycją są sterowane elektrycznie okna dachowe Fakro cena. Są to okna przeznaczone dla bardzo wymagających użytkowników. Fabrycznie wyposażone zostały w centralkę, siłownik i transformator. Dzięki temu możesz sterować zarówno oknem, jak i dobranymi do niego akcesoriami za pomocą pilota. System bezprzewodowej komunikacji radiowej Z-Wave znacznie zwiększa komfort użytkowania okien. Tak jak wyżej opisywane, okna te zostały wykonane w technologi thermoPro i topSafe. Co więcej, mają one wbudowany automatyczny nawiewnik V40P, który automatycznie reguluje wielkość kanału, przez który do pomieszczenia dociera świeże powietrze, dzięki temu na poddaszu panuje zdrowy mikroklimat. Sterowane elektrycznie okna dachowe Fakro cena wyposażone zostały w czujnik deszczu, który natychmiast, gdy tylko wyczuje odrobinę wilgoci, zamyka je. 

Ostatnią propozycją są oddymiające okna dachowe Fakro cena. Budując dom, niewielu z nas ma katastroficzne wizje, na przykład pożaru. Trudno się temu dziwić, gdyż budowie domu oprócz zmęczenia, towarzyszą raczej pozytywne emocje. Warto jednak zachować trzeźwy umysł i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zdecydowanie pomogą Ci w tym oddymiające okna dachowe Fakro cena. Oko może otwierać się automatycznie lub manualnie. Podczas pożaru odprowadza dym, ciepło i toksyczne gazy na zewnątrz, ułatwiając mieszkańcom znalezienie drogi do wyjścia. Rozwiązanie to bardzo często stosowanie jest w budynkach użytku publicznego, hotelach i innych budynkach, w których przebywa znaczna liczba osób. Okna te nie tylko oddymiają, ale dzięki połączeniu ich z systemami alarmowymi i czujnikami dymu, umożliwiają szybszą lokalizację ognia, tym samym szybsze ugaszenie pożaru. Kiedy tylko czujnik zlokalizowany w oknie wykryje dym, natychmiast otwiera okno. Jeśli natomiast zanim okno zdąży zareagować Ty zauważysz pożar, możesz otworzyć je przyciskiem alarmowym RT 45. Okna te można zaprogramować w taki sposób, by codziennie wentylowały pomieszczenia. Po upływie określonego (zaproponowanego) czasu okno automatycznie się zamyka.  Możesz także wyposażyć je w czujnik deszczu. Natychmiast, gdy okno wyczuje odrobinę wilgoci, zamknie się. 

Mamy nadzieję, że któraś z tych propozycji przypadnie Ci do gustu na tyle, że postanowisz ją zastosować u siebie w domu.

Icon Muzyka
Icon Świat
Icon Sztuka
Icon Nauka